دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/03/05 استاندار اصفهان در آیین تکریم و معارفه فرماندار فریدن تاکید کرد: باید با به کارگیری تمامی ظرفیت ها ، شرایطی فراهم شود که شاهد مهاجرت معکوس در این منطقه باشیم
استاندار اصفهان در آیین تکریم و معارفه فرماندار فریدن تاکید کرد: باید با به کارگیری تمامی ظرفیت ها ، شرایطی فراهم شود که شاهد مهاجرت معکوس در این منطقه باشیم
دکتر محسن مهرعلیزاده تاکید کرد: بایستی با فراهم کردن تمامی امکانات و ظرفیت ها و با توجه به سابقه کشاورزی ، آب و هوای مطلوب ، تمدن بالا شرایطی فراهم شود که شاهد مهاجرت معکوس در منطقه فریدن باشیم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در جلسه شورای اداری و آیین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان فریدن، اظهارداشت: شهرستان فریدن منطقه ای با تکثر اقوام، گویش ها و فرهنگ های مختلف است و بزرگان و شهدای گرانقدر فریدن بزرگ در تاریخ ایران نقش اساسی را ایفا نموده اند.
استانداراصفهان با اشاره به خروج امریکا از برجام اظهارداشت: مردم ایران آگاه تر از این هستند که اسیر جوسازی های دشمنان قرار بگیرند و به کشوری همچون امریکا که به همه ی دنیا از موضع استکباری می نگرد و به هیچ چیز و هیچکس رحم نمی کند اعتماد نخواهند کرد.
مهرعلیزاده با بیان اینکه امریکا در طول تاریخ با ترور بزرگان، تحریکات داخلی، جنگ تحمیلی، شبیخون فرهنگی، جنگ سایبری و امروز جنگ تحریمی برای نابودی جمهوری اسلامی ایران اقدام کرده است، افزود: ایران به اذهان خود این کشورها به قدرت منطقه ای تبدیل شده است و براساس تعالیم اسلام از مظلومان و مسلمانان دفاع خواهد کرد.
محسن مهرعلیزاده اظهارداشت: مردم ایران با آگاهی کامل خواسته های بحق خود را به گوش مسئولین می رسانند ولی به امریکا اعتماد نخواهند کرد .
استانداراصفهان با اشاره به تدین، میهن پرستی مردم ایران و در عین حال تلاش دشمنان برای القای بی هویتی به آنان، اظهارداشت: ویژگیهای همچون رشادت و عاقل بودن و متدین و زحمتکش بودن مردم ایران مسئولیت مسئولان را سنگین تر می کند و مدیران باید بدانند که وظیفه ای جز خدمت به مردم ندارند.
مهرعلیزاده در ادامه به مسائل و مشکلات شهرستان اشاره کرد و اظهارداشت: مهاجرت مردم فریدن به دیگر شهرها به دلیل لیاقت، دلسوزی و اهل کار بودن مردمان این منطقه است و غیرت کاری مردمان از بزرگترین نعمات این شهرستان می باشد.
محسن مهرعلیزاده طبیعت و بارش های مطلوب در این منطقه و مسئولین خوب و دلسوز و و ارتباط خوب مردم با مسئولین و مدیران با یکدیگر را از دیگر ویژگی های مثبت این شهرستان برشمرد و اظهارداشت: فرماندار جدید شهرستان باید اولویت های این منطقه را در نظر بگیرد و با همکاری دیگر مدیران در راستای حل مشکلات قدم بردارد و هر لحظه رضای خدا را در نظر بگیرد چرا که این شیوه با فرهنگ عمومی مردم سازگاری بیشتری دارد.
استانداراصفهان با بیان اینکه شهرستان فریدن برخوردار از عقل، کفایت ؛ دین و مردمی کوشا و ساعی است، افزود: با این ویژگی ها شهرستانی محروم نیست ولی باید بتوانیم امتیازات مناطق کمتر برخوردار را برای این شهرستان بگیریم تا از سرمایه گذاری های کلان در بخش های مختلف از جمله گردشگری بهره مند شویم.
وی با تاکید بر لزوم تقویت دامداری های صنعتی در این منطقه اظهارداشت: تسهیلات لازم برای این امر در نظر گرفته شده است و از چند طریق در حال پیگیری است.
مهرعلیزاده با بیان اینکه با ظرفیت های موجود در این شهرستان وجود حتی یک بیکار هم عیب بشمار می رود، افزود: نباید میزان اشتغال این شهرستان با توجه به سابقه ی کشاورزی، آب و هوای مطلوب، شهریت و تمدن بالا با میانگین کشوری برابری داشته باشد و باید شرایطی فراهم شود که شاهد مهاجرت معکوس در این منطقه باشیم.
محسن مهرعلیزاده بر ایجاد کشاورزی و دامپروری صنعتی وکارخانه های تبدیلی تاکید کرد و افزود: فرماندار شهرستان باید در یک برنامه ریزی دقیق دوساله میزان بیکاری در این منطقه را به صفر برساند و با توجه به استعدادهای این منطقه این کار عملیاتی خواهد بود.
استانداراصفهان به پرداخت تسهیلات اشتغال زایی در دولت به شهرها و روستاها اشاره کرد و اظهارداشت: تسهیلات کافی برای انجام فعالیت های اشتغالزایی فراهم است و باید مدیران شعار کار را مدنظر قرار دهند و از پرداختن به حواشی خودداری کنند.
مهرعلیزاده از مدیران کل حاضر خواست امروز در جلسه ای نیازهای شهرستان را شناسایی و مسائل را بررسی نمایند و برای رفع مشکلات راهکار ارائه کنند و یادآور شد: پیگیری رفع مشکلات در شهرستان با فرماندار و در مرکز استان با مدیرکل امور روستایی خواهد بود.
استانداراصفهان در پایان اظهارداشت: مردم باید به دور از هرگونه مسائل حاشیه ای و حاشیه سازی پشتیبان مسئولین باشند و مسئولین هم با انجام درست فعالیت های خود پشتیبان خوبی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و آنچه که منویات مقام معظم رهبری است باشند بویژه امسال که در جنگ تحریمی قرار گرفته ایم که تنها راه آن مقاومت و اقتصاد مقاومتی است و باید با سرافرازی کامل از آن پیروز بیرون آییم.
گفتنی است در پایان این مراسم از زحمات کمال رضایت فرماندار پیشین شهرستان فریدن تقدیر و سید محمد تقی معین الدینی به عنوان فرماندار جدید این شهرستان معرفی شد.

تعداد بازدید: 193
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal