۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ آبان
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
پرتال ستاد انتخابات استان اصفهان
صفحه اصلی
1396/02/27 استاندار اصفهان در جلسه ستاد انتخابات استان تاکید کرد:  مجریان انتخابات ملزم به بی طرفی صد درصد و اجرای مر قانون هستند
استاندار اصفهان در جلسه ستاد انتخابات استان تاکید کرد: مجریان انتخابات ملزم به بی طرفی صد درصد و اجرای مر قانون هستند دکتر رسول زرگرپور اظهارداشت: مجریان انتخابات ملزم به بی طرفی صد درصد و اجرای مر قانون و امانت داری از رای مردم هستند.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در دوازدهمین جلسه ی ستاد انتخابات استان که با حضور اعضای هیأت نظارت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و میاندوره ای مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهارداشت: در روز 29 اردیبهشت ماه یک رویداد سیاسی، اجتماعی مهمی را در پیش داریم و علیرغم فراز و نشیب ها روند برگزاری انتخابات با حداقل مشکلات و مسائل در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه از امروز به بعد وارد مرحله ی میدانی انتخابات می شویم، گفت: تا امروز روند برگزاری انتخابات مراحل بستر سازی، آموزش، ایجاد کننده فضا و حفاظت و امنیت فضای مربوط به انتخابات و ... را طی می کرد و از فردا وارد مرحله ی اجرایی و میدانی انتخابات می شویم و در حقیقت همه ی اقداماتی که طی 5-6 ماه گذشته صورت گرفته است نتایج خود را در روز جمعه نشان خواهد داد.
استانداراصفهان ضمن تشکر از اقدامامت خوبی که تاکنون در ستاد انتخابات صورت گرفته است، اظهارداشت: حساسیت، دقت و جدیت مسئولان برگزاری انتخابات در روزهای باقی مانده باید چندین برابر شود تا به نتیجه ی مطلوب برسد و آنچه که رضایت خداوند، تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و بخشنامه های وزارت کشور است به خوبی اجرایی گردد.
رسول زرگرپور اظهارداشت: ما بعنوان مجریان انتخابات ملزم به بی طرفی صد درصد و اجرای مر قانون و امانت داری از رای مردم و آنچه که مقام معظم رهبری از آن بعنوان رعایت حق الناس یاد می کنند هستیم.
زرگرپور با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر به صورت الکترونیکی در 10 شهر استان، اظهارداشت: برگزاری انتخابات الکترونیکی به دلیل پایلوت بودن آن بسیار اهمیت دارد و باید آموزش های کافی برای همه ی مردم صورت گیرد تا از تراکم جمعیت در حوزه های انتخاباتی جلوگیری و تمام تلاش برای آموزش همگانی انجام شود.
وی با بیان اینکه برای حدود 20 درصد حائزین شرایط اخذ رای در استان انتخابات شوراهای اسلامی شهر بصورت الکترونیکی برگزار می شود، افزود: باید تمهیدات لازم صورت گیرد و از طریق صدا و سیما و رسانه ها آموزشهای لازم ارائه گردد تا مشکلی در راستای برگزاری انتخابات الکترونیکی پیش نیاید.
استاندار اصفهان با بیان اینکه امکانات زیرساختی در روز انتخابات از قبیل برق و ... نباید با هیچ اختلالی مواجه شود، تاکید کرد: دستگاههای خدمات رسان تمهیدات لازم را برای جلوگیری از هر گونه اختلال پیش بینی نمایند.
وی به بازرسی انتخابات اشاره کرد و اظهارداشت: افرادی که برای بازرسی انتخاب می شوند باید معقول، معتدل و بی حاشیه باشند و باید اطمینان کامل به آنها وجود داشته باشد.
زرگرپور به تخلفات تبلیغاتی اشاره کرد و افزود: راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی خلاف قانون است و هر تخلفی از هر جناح، گروه و فردی باید پیگیری و جدی گرفته شود و همچنین در خصوص عدم آسیب رسانی به اقلام تبلیغاتی کاندیداها فرهنگ سازی لازم صورت گیرد.
استانداراصفهان با بیان اینکه حدود 70 هزار نفر درگیر برگزاری انتخابات در استان هستند ، اظهارداشت: 3245 شعبه ی اخذ رای در استان پیش بینی شده است که از این تعداد 2145 شعبه شهری و 1059 شعبه روستایی و 42 شعبه عشایری خواهد بود.
مدیرارشد استان ادامه داد: 2892 شعبه به صورت ثابت و 288 شعبه به صورت سیار اقدام به اخذ رای می کنند و تعداد شعب تمام مکانیزه نیز در استان 754 شعبه خواهد بود.
گفتنی است در این جلسه رئیس ستاد انتخابات استان؛ رئیس کمیته ی بازرسی انتخابات و مسئولان کمیته های مختلف ستاد انتخابات استان گزارسی از روند فعالیت ها به جلسه ارائه نمودند.
همچنین استاندار اصفهان به صورت نمادین با استفاده از صندوق رای الکترونیک اقدام به دادن رای نمود.
تعداد بازدید: 117
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal